Neprijemna myslenka

Dobrý den pane doktore, chci se vás zeptat..před třemi měsíci jsem začal užívat antidepresiva a od té doby je mi špatně..poslední dobou mou mysl doslova tyra myšlenka že mi je 40 a že život skoncil, že mladí je za mnou a teď už mě čeká jen stari..nevím vůbec jak s touto myšlenkou bojovat a dohání mě k šílenství a skoro k sebevrazde..myslíte že je vůbec nějaká možnost tuto myšlenku z hlavy vyhnat? Protože umírat se mi nechce ale toto mě k tomu tlaci.dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, antidepresiva mohou změnit celkové naladění člověka, někdy to však nestačí. Asi by stálo za to zjistit více souvislostí ohledně těchto myšlenek. K tomu Vám může pomoci psychologická péče - psychoterapie. Bylo by také dobré zmínit se o problému psychiatrovi, který Vám antidepresiva ordinuje.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že si dokáži představit, v jak zoufalé situaci si připadáte. Přitom racionálně zřejmě víte, že ve 40 letech život nekončí. Pro někoho může nový život v těchto letech dokonce i začínat. Podle mého názoru by Vám pomohla podpora psychoterapeuta. S jeho pomocí byste mohl Vaši nutkavou myšlenku z hlavy postupně odstranit. Také mě napadá, zda Váš stav nemůže souviset s nevhodnou medikací, jejíž změna by mohla napomoci také. Také jsem zažila nepříjemnou nutkavou myšlenku, že mě někdo pronásleduje a že mě všichni sledují. Sama jsem se jí nedokázala zbavit, ale nakonec pomohla medikace a podpora psychologa. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam