olanzapin actavis 5mg

Chcem sa spýtať kedy sa dostaví úplný účinok olanzapinu.Beriem ho len týždň.Myslím že už pociťujem zlepšenie ale prekrýva to strach z vedľaších účinkou,hlavne z embólie,pretože mám hrozný strach z udusenia.Mám 45 rokov a som roky liečená na general. úzkostnú poruchu.Ďakujem pekne za odpoveď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, přestože olanzapin je především antipsychotikum, v malých dávkách jej lze použít i na úzkost, zejména tehdy, kdy selhávají jiné léky (např. antidepresiva). Zklidňující účinek se dostavuje velmi brzy, k plnému rozvoji je pak třeba týdnů. Při léčbě generalizované úzkostné poruchy se také uplatňuje psychoterapie.
Avatar

Michal Kašpar

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji, že jste si vyžádala odpověď peer poradce. S olanzapinem mám letité zkušenosti. Tento lék beru sedmnáct let a embolie se u mne nedostavila. Snad vás tedy takto uklidním. Na druhou stranu je to antipsychotikum, lék proti psychóze, který má konejšivý účinek. Nevím nic o jeho indikaci na úzkost. Já mám na úzkost předepsáno antidepresivum, jehož účinek by měl být dlouhodobý. Jinak olanzapin by měl zabrat v rámci týdnů. Pokud máte obavy z vedlejších účinků, proberte to se svým psychiatrem. Předpokládám, že kolega psychiatr v naší poradně vám řekne víc. Držím palce.


Zpět na seznam