Sebenenavist

Dobry den chci se zeptat dlouhodobe trpim pocity nenavisti vuci sebe sama. Soudim se za vyzor ze jsem skareda nenavidim se za to ze jsem pribrala snazim se hubnout nedari se mi upladam do depresi deje se to porad dokola. Vzdavam se svych snu jsem znechucena ze vseho.Chtela bych strasne otehotnet ale potrebuji se dat dohromody zhubnout atd. Mam zlost na kamaradky porad se porovnavam s ostatnimi shazuji se.Chci se zeptat zda muj pripad je na paychiatra a nebo staci psycholog. Dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho líčení bych řekl, že máte problém se sebepojetím, což může zahrnovat sebehodnocení, schopnost mít se rád a také mimo jiné schopnost sama sebe se podpořit ve stresových situacích. Tyto postoje mohou být zakořeněny v povaze. Pravděpodobněji to s Vámi hlouběji probere klinický psycholog - psychoterapeut, který má dost zkušenost na to, aby rozpoznal, zda je třeba přibrat ještě pomoc kolegy psychiatra.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám osobní zkušenost s pocity nenávisti vůči sobě, ale zažila jsem, jak je těžké bojovat s nadváhou. Kdysi jsem postupně přibrala asi 10kg. Snažila jsem se omezit jídlo, držet různé diety, ale nepomáhalo to. Měla jsem na sebe zlost, nechtěla jsem nikam chodit, připadala jsem si ošklivá. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se mi podařilo dostat se zpět na svoji původní váhu. Je dobře, že hledáte odbornou pomoc a věřím, že takto můžete najít způsob, jak postupně vyřešit své problémy. Nedokáži posoudit, zda je Váš případ pro psychiatra, či stačí psycholog. To je otázka spíše pro našeho odborného poradce. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam