Sexuologie - 2.

Moje otázka zní, jestli je nějaká šance, že by mu to přestalo vadit, jak a kde na tom začít pracovat? Případně jestli je nějaká možnost, jak tlumit moje potřeby? Jak vidíte budoucnost tohoto vztahu? Obávám se totiž toho, že po určitém společném čase, bych se mohla začít cítit natolik deprivovaná, že bych chtěla vztah ukončit a přijde mi zbytečné udržovat vztah, který nemá budoucnost.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zdá se, že v sexu preferujeete sadomasochstické, z toho, co píšete se zdá, že Vy konkrétně spíše ty masochistické praktiky, které potřebujete ke svému uspokojení. Zda je to řešitelné zrovna v případě Vašeeho vztahu nemohu vědět, někdy se kompromisní cestu najít podaří. Lépe by Vám v tomto mohl udělat jasno seexuolog, což obnáší objednat se k němu na vyšetření. Může to být psycholog nebo psychiatr se specializací v sexuologii.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. V sexu, jakož i ve vztahu je podle mě nutné respektovat hranice toho druhého. Nemyslím si, že by Vaše sexuální potřeby byly standartní, tzn., doporučuji respektovat vašeho partnera a to zejména v případě, že vám vztah něco přináší, když si vyhovujete. Neboli je nutno zvážit nejen to, zda lze najít společné řešení ale i to, zda jste ochotna z některých svých požadavků ustoupit. Je dobře, že spolu s partnerem o problému otevřeně hovoříte. Tolik k vaší první otázce. Jestli je možnost tlumit potřeby, na to by vám mohl odpovědět sexuolog, kterého bych vám doporučila vyhledat, můžete jej případně navštívit i s partnerem. O budoucnosti vašeho vztahu rozhodujete vy a váš partner. Já osobně nejsem zvyklá dívat se na partnera pouze jako na sexuální objekt, proto si myslím, že i ne zcela uspokojivý partnerský sexuální život může dát vztahu smysl.


Zpět na seznam