Vhodna lecba

Dobry den.Je vhone uzivat antidepresivum Lerivon na diabetes 2 typu .Uzivam Glucophage xr 500 mg,dale ventolin dle potreby a combair 2x dene rano a vece 1 vdech,dale depo-provu na endometriozu 1,za 3 mesice.Jeste prosim o zdeleni...zda u uzivani Lerivonu 10 mg na noc ...lze pak rano ridit motorove vozidlo...ci mohu byt jeste ovlivnena timto lekem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nevím o tom, že by mianserin (látka obsažená v léku Lerivon) měl významné interakcee s léky, které užíváte. Nepíšete, proč Vám byl Lerivon nasazen, jde o antidepresivum se sedativním účinkem. Dávka 10mg na noc je velmi málá na to, aby působila antidepresivně, ale tento lék se také podává při poruchách spánku (usínání, probouzení). Užívání Lerivonu se s řízením nevylučuje, pokud se člověk necítí ospalý či utlumený, takže toto musíte odhadnout sama.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, bohužel odpověď na váš dotaz není v kompetenci peer poradce. Nemám osobní zkušenost s diabetem, proto vám nemohu nic doporučit. Snad jen povzbudit, abyste se nikdy neobávala jakékoli dotazy k lékům i své pochybnosti sdělovat ošetřujícím lékařům a nedala se odbýt, pokud vám odpovědi nejsou jasné. Držím palce.


Zpět na seznam