vztek unava

Zacala jsem byt strasne zla na deti.mame 4 a zrovna na tom nejsme dobre. Porad jen lezim neuklizim nevarim nemam na nic chut deti od sebe odhanim kricim na ne a to I sproste. Jsem porad strasne unavena nestastna a chci vratit cas. Zmenit zivot. Byt sama bez deti..pritom je miluju. Nemohu mluvit s doktory uredniky s ucitelkama sttasme me vytaci pripadam si vedle nich jako debil jsem neschopna matka vzdy me popadne neovladatelny vztek mam chut jim nafackovat. Bohuzel uz I nekolikrat ujely nervy tak ze jsem to udelala. Chci byt zase vesela mamka ktera s detma pece hraje si ktera rano vstane a uklidi stara se o deti. Ja pred jednou nevstanu ikdyz lezim a rikam si ze musim jsem tak unavena ze to neudelam. deti maji pokoj v katastrofalnim stavu vzdy jim ho zaridim a po par dnech tydnech vse prodam spi na matracich obleceni v pytlich hracky v ktabicich. Vzdy si vysnim pokojicek a chci jim ho udelat ale kdyz zacnu nejsem schopna to dokoncit . mam treba dobrou naladu vse v ppradku a behem vteriny zacnu na neco nadavat vsechny vyhodim a musim si lehnout. Pomozte I nechci byt takova. Chci aby jsme byli stastna rodina. Nekolikrat jsem I premyslela o sebevrazde bylo y mi treba lip ale kdo by se o ne postaral. Vzdy si reknu ze pujdu k doktorovi at mi da prasky na nervy ale bojim se ze rekne ze simuluju a posle me pryc. Vzdy jsem mela nadherne uklizeno uvarino a ted mam doma smetiste. Vcas neco udelat. Nejde
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, stavy, které u sebe zaznamenáváte, mohou svědčit pro depresi, dokonce mi to připadá pravděpodobné. po internetu se sice diagnostikovat nedá, ale váš popis toho, co prožíváte pro to svědčí. Předrážděnost, ztráta energie, nemožnost rozhodnout se pro řešení a dokončit je vedou k pocitu bludného kruhu beznaděje a myšlenkám na sebevraždu. Dobrá zpráva je, že si to uvědomujete a také že léčba je možná, s velkou nadějí na zlepšení. Žádný rozumný psychiatr neřekne, že simulujete, ale navrhne Vám léčbu, pravděpodobně antidepresivy a zváží, zda by se také neuplatnila psychoterapie. Doporučuji neváhat a k psychiatrovi se objednat, popřípadě využít služeb některého z krizových center. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, vaše projevy zloby a vyčerpání asi nasvědčují skutečně nějaké psychické nepohodě, možná i nemoci, zvláště pokud jste s daným stavem nespokojená a píšete, že dříve jste měla uklizeno. Nestyďte se dojít k lékaři. Pořád lepší ostuda, že chcete léky na psychiku (které tak jako tak bere spousta lidí), než riskovat, že něco bude v hrubém nepořádku, nebo se něco špatného stane. Jinak je asi důležité zkusit s dětmi o svém problému mluvit, úměrně věku samozřejmě. Doporučila bych vám příručku: „ Jak pomohu svému dítěti?“ určenou rodičům, kteří mají problémy s duševním zdravím. Kontaktujte Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, kde vám ji mohou zdarma poskytnout.


Zpět na seznam